BEYİNDER 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Beyin Damar Hastalıkları Hasta Derneği (BEYİNDER)’in 1. Olağan Genel Kurulu, 17 Kasım 2017 Cuma günü dernek genel merkezinde gerçekleştirildi.

BEYİNDER Genel Başkanı Prof. Dr. Derya Uludüz başkanlığında Dr. Ayhan Bingöl, Doç. Dr. Sibel Gazioğlu, Doç. Dr. Erdem Gürkaş, Doç. Dr. Osman Özgür Yalın, Dr. İbrahim Ersoy, Şensal Biçer, Mehmet Saat, Tercan Keskin ve Nilay Şimşek’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; beyin felci hakkında hasta ve hasta yakınlarını doğru bir şekilde bilgilendirmek, birinci basamak hekimlerin eğitimine destek olmak, hastaları doğru ve yenilikçi tedavilere ulaştırmak konularında yapılabilecek çalışma ve faaliyetler değerlendirildi.

Toplantıda felç geçiren hastaların hızlı tanı ve tedaviye ulaşabilmelerine yardımcı olacak projelerin hayata geçirilebilmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Ayrıca, felç hastalarının ve hasta yakınlarının etkili bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla ilk sayısı yayına hazırlanan Beyin Damar Sağlığı dergisinin periyodik olarak iki ayda bir çıkarılması kararı alındı.