Artık yaşlanmak terimini kullanmıyoruz, amacımız ‘sağlıklı yaş almak’. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) sağlıklı yaş almayı şöyle tanımlıyor: Öğrenmek, beyni geliştirmek, hareket halinde olmak, temel ihtiyaçları karşılayarak sosyalleşebilmek ve topluma katkıda bulunmak. Beyin sağlığını korumak da ‘Sağlıklı yaş almanın’ önemli bir parçası.

Beyin sağlığımızın yerinde olduğunun göstergeleri ise dengeli bir enerjiye sahip olmak, kaliteli uyku, keskin bir hafıza, doğru beslenme, iyi ruh hali ve hızlı öğrenme becerisi. Dolayısıyla beynimizi ne kadar iyi beslersek yaşam kalitemiz de o kadar artar ve hatta yaşlılık günlerinde bile yeni sinir hücreleri üreten, genç ve dinamik bir beyne sahip olabiliriz.

Beyin sağlığı için gerekli olanların cevabını 3 temel sorunun altında irdeleyebiliriz:

I. Sağlıklı yaşlanıyor muyum?
II. Beyin dostu besinler tüketiyor muyum?
III. Beynime yeterince egzersiz yaptırıyor muyum?

Sağlıklı yaş almaya giden yolda BEYİN SAĞLIĞInızın durumunu öğrenmek yeni adımlar atmanız için sizi motive edecek. Kendinizi test ederek başlayabilirsiniz.

1. ADIM
Sizin için hazırladığımız Beyin Sağlığı Testini tamamlayın
2. ADIM
Beyin sağlığınızın ne durumda olduğunu öğrenin
3. ADIM
Kişisel raporunuzu mailinize gönderiyor olacağız
4. ADIM
Durumunuzu öğrenip kendinizi geliştirmek için adımlara başlayın

Bu test gerçek zamanlı, yaşam şeklinizin ve sağlık durumunuzun ortaya koyulduğu ve beyin sağlığınızla ilgili size öneriler sunan ‘online’ tabanlı TEK testtir.

Her zaman daha iyi bir beyin için umut var.

Neden bekliyorsunuz?

Teste Başlayın